Zamów do 14-tej wyślemy dzisiaj (pn-pt)
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

FROZEN

( ilość produktów: 2 )

Frozen jest amerykańskim animowanym komputerowo animowanym filmem fantasy z 2013 r. Wyprodukowanym przez Walt Disney Animation Studios i wydanym przez Walt Disney Pictures. 53. animowany film fabularny Disneya inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena "Królowa śniegu".

Poznaj Frozen Kraina Lodu!

Opowiada historię nieustraszonej księżniczki, która wyrusza w podróż wraz z surowym lodem, lojalnym reniferem i naiwnym bałwanem, aby odnaleźć swoją siostrę, której lodowate moce przypadkowo uwięzły ich królestwo w wiecznej zimie.

Kraina Lodu poddał się kilku zabiegom fabularnym, zanim został oddany do użytku w 2011 roku, scenariuszem napisanym przez Jennifer Lee, która również była współreżyserem z Chrisem Buckem. W filmie występują głosy Kristen Bell, Idiny Menzel, Jonathana Groffa, Josha Gada i Santino Fontany. Christophe Beck został zatrudniony, by skomponować partyturę orkiestrową filmu, a Robert Lopez i Kristen Anderson-Lopez napisali piosenki.

Premiera filmu "Frozen" w Teatrze El Capitan w Hollywood w Kalifornii, 19 listopada 2013 r.,miała ograniczone wydanie 22 listopada i weszła na ekrany kin w dniu 27 listopada. Spotkało się z pozytywnymi recenzjami i pochwałami za jego efekty wizualne, scenariusz, motywy, muzyka i aktorstwo głosowe; niektórzy krytycy filmowi uważają Frozen za najlepszy film animowany Disneya od czasów renesansu w studio. Film osiągnął także znaczący sukces komercyjny, zarabiając 1,276 miliarda dolarów na światowych przychodach w kasach, w tym 400 milionów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 247 milionów w Japonii. Jest to najbardziej kasowy film animowany wszechczasów, 13. najbardziej kasowy film wszechczasów, najbardziej kasowy film roku 2013 i trzeci najbardziej kasowy film w Japonii. Był to także najlepiej zarabiający film z kobietą reżyserem pod względem zarobków w USA, aż do przekroczenia przez Warner Bros. " Wonder Woman.Z ponad 18 milionami sprzedaży w mediach domowych w 2014 r. Stał się najlepiej sprzedającym się filmem roku w Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2015 roku Frozen stał się najlepiej sprzedającym się Blu-ray Disc w Stanach Zjednoczonych.

Frozen zdobył dwie nagrody Akademii za najlepszą rolę animowaną i najlepszą piosenkę oryginalną ("Let It Go"), nagrodę Złotego Globu dla najlepszego filmu animowanego, nagrodę BAFTA dla najlepszego filmu animowanego, pięć Annie Nagrody (w tym Best Animated Feature), dwie nagrody Grammy za najlepszą kompilację Soundtrack do Visual Media i najlepszą piosenkę napisaną dla Visual Media ("Let It Go"), i dwie Nagrody Krytyków dla najlepszego filmu animowanego i najlepsza oryginalna piosenka ("Let It Go"). Animowana krótka kontynuacja "Frozen Fever" miała premierę 13 marca 2015 r. animowaną fabułę zatytułowaną Olaf's Frozen Adventure, której premiera odbyła się 22 listopada 2017 r., A długometrażowy sequel został wydany 27 listopada 2019 r.

pixel