Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ZABAWKI FISHER PRICE

( ilość produktów: 1 )

Założona w 1930 roku przez Hermana Fishera, Irvinga Pricea, ilustratora-artystkę żonę Margaret Evans Price i Helen Schelle, nazwa Fisher-Price powstała na podstawie połączenia dwóch z trzech nazwisk.

Fisher pracował wcześniej w produkcji, sprzedaży i reklamie gier dla firmy w Churchville w stanie Nowy Jork. Cena wycofała się z dużej sieci sklepów, a Helen Schelle prowadziła wcześniej Penny Walker Toy Shop w Binghamton w stanie Nowy Jork. Podstawowe zasady konstruowania zabawek przez Fisher Price koncentrują się na wewnętrznej wartości gry, pomysłowości, mocnej konstrukcji, dobrej wartości za pieniądze i działania. Wczesne zabawki były wykonane z ciężkich części stalowych i sosny, która opierała się odpryskom i dobrze się trzymała. Szczegóły i urok zostały dodane z kolorowymi etykietami litograficznymi. Pani Price była pierwszym dyrektorem artystycznym i zaprojektowała zabawki push-pull na linię otwarcia, oparte na postaciach z książek dla jej dzieci.

Zabawki Fisher Price - idealne rozwiązanie dla Malucha

W 1931 roku trzej z czterech założycieli zabrali 16 swoich drewnianych zabawek na Międzynarodowe Targi Zabawek w Nowym Jorku i szybko odnieśli sukces. Pierwszą sprzedaną zabawką Fisher-Price był "Doktor Doodle" w 1931 roku. (Ta sama zabawka, w doskonałym stanie, byłaby warta znacznej ilości na dzisiejszym rynku kolekcjonerskim.) We wczesnych latach pięćdziesiątych XX wieku, Fisher-Price zidentyfikował tworzywo sztuczne jako materiał, który może pomóc firmie w umieszczeniu trwałych dekoracji i jaśniejszych kolorów w zabawkach. "Buzzy Bee" była pierwszą zabawką Fisher-Price, która wykorzystywała plastik. Pod koniec lat 50. firma Fisher-Price wyprodukowała 39 zabawek z tworzywami sztucznymi.

W latach sześćdziesiątych wprowadzono linię produktów Play Family (później znana jako Little People), która wkrótce wyprzedziła popularność wcześniejszych zabawek. Herman Fisher przeszedł na emeryturę w wieku 71 lat w 1969 roku, a firma Quaker Oats Company kupiła Fisher-Price w tym samym roku.

W 1991 roku Fisher-Price odzyskał niezależność od The Quaker Oats Company i stał się spółką notowaną na giełdzie. Dwa lata później, w listopadzie 1993 r., Fisher-Price stała się spółką zależną w całości należącą do Mattela. Nowa grupa zarządzająca ukierunkowała firmę na produkty podstawowe, dziecięce i przedszkolne i rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. W 1997 roku Mattel zdecydował się wprowadzić na rynek wszystkie produkty przedszkolne pod nazwą Fisher-Price.

PŁEĆPŁEĆ
pixel